OYEGG Organik Yumurta ve Organik Tavuk Eti Bayiliği

OYEGG NEDİR?

Geliştirdiğimiz e-ticaret sitesi ile 40'dan fazla organik tavuk üreticisini bir araya topladık. Amacımız hem küçük ölçekli yumurta üreticilerine pazara açılma imkanı sağlamak, hem de tüketicileri istediği çiftliğin ürününe kolayca ulaştırmak.

Anlaşma sağlanan tüm üreticiler, Organik Yumurta Üretimi süreçlerine tabi (Bakanlığın zorunlu tuttuğu tüm gerekliliklere sahip), ülkenin çeşitli Coğrafi bölgelerinde faaliyet gösteren gerçek çiftlik sahibi şahıs ve kurumlardır.

 

AVANTAJLARI NELERDİR?

Tüketicilere ülkenin çeşitli Coğrafi bölgelerinden istediğini seçme, o bölgenin ikliminde yaşayan tavukların yumurtalarını tüketebilme özgürlüğü sunuyoruz

 

ORGANİK YUMURTA TÜKETİMİ

Ülkemizde organik üretim 1984-1985 yıllarında başlamış olup organik tarım faaliyetleri 5262 sayılı Organik Tarım Kanunu ve bu Kanun’a dayalı olarak 10 Haziran 2005 tarihinde yayınlanarak yürürlüğe giren Organik Tarımın Esasları ve Uygulanmasına İlişkin Yönetmelik çerçevesinde Tarım ve Orman Bakanlığınca yetkilendirilmiş kontrol ve sertifikasyon kuruluşları (KSK) gözetim ve denetiminde yürütülmektedir.

Yetkilendirilmiş bu kuruluşlarla yapılacak sözleşmeyi müteakip üretimin her aşamasının kontrol edilerek nihayetinde organik ürün sertifikası düzenlenmekte ve bu sayede ürünün organik olarak ticarete konu olması sağlanmaktadır. Organik yumurta üretiminde, öncelikli olarak organik işletmelerden getirilen ve tamamen organik yemlerle beslenilen, genetik yapısı değiştirilmemiş, çevreye, iklim koşullarına ve hastalıklara dayanıklı tavuklar kullanılması zorunludur.

Bu kapsamda;

Bayi Başvuru Formu için lütfen tıklayınız.

Tüm Hakkı Saklıdır © 2020 - Ekoart Tarım